InstaBIZ

Jason Bateman shpallet mashkulli i vitit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:02 - 25/12/21 |
Opi Nion

Jason Bateman është zgjedhur mashkulli i vitit nga Hasty Pudding Theatricals të Universitetit të Harvardit. Ai mori të enjten çmimin e parë që nga viti 2020, kjo për shkak të shpërthimit të pandemisë Covid-19.

Bateman, aktor, producent dhe regjisor në serialin e Netflix “Ozark”, i cili gjithashtu luajti rol kryesor në “Arrested Development.

“Ne jemi të entuziazmuar që do t’i dhurojmë Jason Bateman çmimin e 55-të të mashkullit të vitit. Ne menduam t’ia jepnim këtë çmim djalit që të gjitha nënat tona janë të dashuruar pas shikimit të ‘Ozark'”, tha presidenti i organizatës, Nick Amador.

Njeriu i fundit i vitit ishte Ben Platt në 2020. Marrësit e kaluar të çmimit përfshijnë Clint Eastëood, Tom Hanks, Robert De Niro dhe Samuel L. Jackson.

Bateman, 52 vjeç, fitoi një “Emmy Primetime” për regji të jashtëzakonshme në një dramë në 2020 për “Ozark”, dy çmime SAG për aktrimin në “Ozark” dhe një çmim si aktori më i mirë Golden Globe në 2005./Opinion.al

Pas