-Jetë dhe Stil

Ja pse çdo marrëdhënie duhet të këtë një “mendues” dhe një “spiritual”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:26 - 21/11/15 |
root

Në një marrëdhënie dashurie duhet patjetër që të ketë një person të dashurojë me mendje dhe një me zemër. Studiuesit thonë se, një bashkim mes këtyre dy njerëzve e bën marrëdhënien ideale dhe  të funksionojë më mirë.

Sipas tyre ata që mendojnë bazohen më shumë mbi faktet e lidhjes, ndërsa ata më shpirtërorët tek ndjenjat.

Menduesit fokusohen ti zgjidhin problemet duke u menduar, ndërsa spiritualët ndjekin ndjenjat e tyre.

Menduesit shohin çfarë është e gabuar, shpirtëroret shohin çfarë është e duhura.

Menduesit e shohin konfliktin si diçka të nevojshme për lidhjen, ndërsa shpirtërorët mendojnë se nëse ka debate diçka nuk shkon mirë në lidhje.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas