-Jetë dhe Stil

Ja ku dergjet karroca e “Ismail Qemalit”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:17 - 06/05/16 |
root

Regjisori Dritan Huqi njëkohësisht drejtor bordi i QKK-së, ka postuar në rrjetet sociale një foto, nga filmi “Nëntori i dytë”. Ai shkruan se karroca e filmit ajo që shoqëronte Ismail Qemalin ( aktorin Sandër Prosi), dergjet e shkretë në ambientet e Kinostudios.

“Karroca e filmit “Nëntori i Dytë”, një objekt simbol. Në një vend normal ajo do ekspozohej me dinjitet diku. Si pjesë e historisë jo vetëm e kinemasë, por edhe më shumë se kaq. Fatkeqësisht, “dergjet” drejt degradimit në një garazh të Kinostudios”, shkruan Huqi në profilin e tij në Facebook.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Ky Huqi eshte tamam nje Huq pasi ne kete moment eshte funksionar i QKK. Si e thote edhe shkrimi juaj drejtor i bordit qe merr vendimet per shperndarjen e fondeve. Mos financoje veten dhe shoket e vet le te beje nje gje per kinemane. Hajduti qe therret kapeni hajdutin me ben per te vjelle.

Pas