Aktualitet

Ja data kur do të fillojë viti i ri akademik 2020-2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:45 - 29/09/20 |
Opi Nion

Viti i ri akademik 2020-2021 do të fillojë më datën 2 nëntor, ky urdhër është firmosur nga ministrja e Arsimit, Evis Kushi.

Në urdhrin e Kushit thuhet se në përfundim të regjistrimit të studentëve fitues, universitetet duhet të dërgojnë në të gjitha ndërmarrjet “trajtimi i studentëve”, sh.a listën e studentëve të regjistruar sipas programeve të studimit dhe fakulteteve përkatëse.

Ndërkohë, bëhet me dije se vijon faza e dytë e përzgjedhjes së universiteteve nga ana e maturantëve.

Në këtë vit të ri akademik, studentëve do t’ju duhet të zbatojnë protokollin anti-COVID të vendosur nga autoritetet shëndetësore.

Pas