-Shëndeti

Ja çfarë duhet të bëni kur të ndjeni shenjat e para të gripit


               Publikuar në : 15:36 - 02/04/19 |
xhu lia

Ndryshimi i stinëve shoqërohet gjithnjë me probleme të ndryshme shëndetësore tek njerëzit. Gjendje gripale, dhimbje trupi, dhimbje koke etj ndodhin shpesh, sidomos me ardhjen e pranverës.

Por sipas një studimi të publikuar në faqen “Times of India” mënyra e mira për kuruar këto simptoma nuk është pirja e ilaçeve.

Që sistemi juaj imunitar të luftojë infeksionin, ajo çfarë duhet të bëni është të flini.

Sipas kërkuesve kur jeni në gjumë qelizat që luftojnë infeksionin arrijnë të kryejmë më mirë funksionin e tyre. Në çastin kur jeni në gjumë qelizat janë më vigjilente dhe aktive./Opinion.al/

Pas