-Jetë dhe Stil

Ja arsyet pse njerëzit e mirë vuajnë me shumë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:15 - 03/12/15 |
root

Jeta i teston njerëzit çdo ditë dhe për arsye që ne nuk i dimë. Cdo njeri merr nga një test të ndryshëm në jetë, por në të gjitha rrethanat jeni ju ai që vendosni të jeni  viktima ose i mbijetuari. Studimet e ndryshme, rendisin disa arsye pse njerëzit me zemër të mirë vuajnë më shumë:

  1. Njerëzit e mirë rrezatojnë mirësi, sepseata  vijnë nga një e shkuar e keqe.
  2. Falin shumë dashuri pasi janë lënduar.
  3. Njerëzit e mirë nuk duan të lëndohen si janë lënduar ata dikur.
  4. Ata zgjedhin gjithnjë të mbijetojnë ndaj situatave jo fort të mira.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas