Bota

Italia vijon me shifra të larta, mbi 600 viktima nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:37 - 12/12/20 |
Semiljana Azizi

Italia në  24 orët e fundit raportoi 649 vdekje lidhur me koronavirusi, krahasuar me 761 vdekje që ishin një ditë më parë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, janë regjistruar dhe 20 mijë të infektuar të tjerë pas 196 mijë testimeve, nga 18.700 që ishin ditën e fundit.

Italia ësht vendi i parë perëndimor i goditur më rëndë nga koronavirusi. Shteti fqinj renditet i dyti në Europë për nga numri i vdekjeve me 64 mijë viktima, pas Britanisë së Madhe.

Ndërkohë që sipas raportimeve në spitale raportohet ulje e numrit të personave të shtruar në të gjitha repartet./Opinion.al

Pas