Bota

ISIS merr përgjegjësinë për bombardimet në aeroportin e Kabulit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:08 - 26/08/21 |
Opi Nion

ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin në aeroportin e Kabulit, ku deri më tani raportohet për 60 viktima dhe 140 të plagosur.

Pretendimi erdhi në një mesazh të postuar në kanalin Telegram të lajmeve të tyre.

Grupi tha se një kamikaz shpërtheu një jelek eksplozivi midis afganëve dhe forcave amerikane.

Ndërkohë për këtë ngjarje Presidenti Bideen pritet të dalë në një konferencë për shtyp.

Pas