Kronikë

Ishte futur për t’u larë, mbytet 7-vjeçari në lumin Osum


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 22/07/21 |
Opi Nion

Një 7-vjeçar është mbytur këtë të enjte në lumin Osum. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Moravë, ndërsa i mituri kishte hyrë për tu larë në lumë.

Kanë qenë punonjësit e policisë bashkë me banorët e fshatit që kanë nxjerrë tupin e pajetë.

 Në fshatin Moravë, në lumin Osum, shtetasi N. P., 7 vjeç, është mbytur gjatë kohës që ka qenë duke u larë në këtë lumë.

Punonjësit e Policisë, bashkë me banorët e fshatit, pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorën trupin e pajetë”, njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Pas