Sport

Ish-kampioni i Wimbledonit dënohet me dy vite e gjysmë burgim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 29/04/22 |
Opi Nion

Është dënuar me dy vite e gjysmë burg ish-kampioni i Wimbledonit, Boris Becker, pasi akuzohet për fshehjen e aseteve dhe kredive me vlerë 2.5 milionë funte për të shmangur pagesën e borxheve.

Gjashtë herë fituesi i Grand Slamit kishte mohuar se kishte thyer ligjet e falimentimit në Britaninë e Madhe, pasi u shpall i falimentuar më 2017-n, duke u detyruar kreditorëve pothuajse 50 milionë funte.

Becker, 54 vjeç, u shpall fajtor për katër akuza sipas Aktit të Falimentimit. Ai u lirua për 20 akuza.

Pas