Aktualitet

I vendosën tritol poshtë “Range Rover-it”, çfarë dëshmoi drejtoresha e ShkodrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 29/06/22 |
Opi Nion

Është zbardhur dëshmia e drejtoreshës së Operatorit të Kujdesit Shëndetësor në Shkodër, të cilës iu vendos eksploziv dje në makinë.  Mësohet se Suida Kuka, ka thënë se “nuk kam asnjë konflikt me askënd”.

Lënda plasëse ishte vendosur poshtë automjetit të drejtoreshës së Shkodrës dhe ka qenë e mbështjellë me një pako të kroisantëve “Molto”.

Pakoja e dyshimtë u konstatua pranë automjetit të Suida Kukës rreth orës 16:00 të ditës së djeshme në lagjen “Vojo Kushi” të qytetit verior. Me të marrë njoftimin, forcat e Policisë vendosën perimetrin e sigurisë.

Fatmirësisht lënda eksplozive u pikas në kohë dhe u çaktivizua nga forcat xheniere që shkuan nga Tirana.

Suida Kuka aktualisht mban postin e Drejtoreshës së Operatorit të Kujdesit Shëndetësor, post të cilin e mori në maj të këtij viti.

Ndërsa më herët Suida Kuka për më shumë se 1 vit ishte drejtore e Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor.

Pas