Aktualitet

I njohur me personazhin “Tomka”, ndahet nga jeta aktori i njohur Enea Zhegu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:25 - 29/05/22 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta në moshën 57-vjeçare aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Enea Zhegu, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Aktori Enea Zhegu ka qenë pjesë e disa prej filmave më të bukur shqiptar, si “Tomka dhe shokët e tij”, “Lulëkuqet mbi mur”, “Njeriu me top”, “Një jetë më shumë”, etj.

Ai u bë i njohur që në fëmijërinë e tij, kur luajti personazhin e “Tomkës”, në filmin e njohur “Tomka dhe shokët e tij”.

Pas