Kronikë

I dënuar në Shqipëri, ekstradohet mashtruesi nga Kosova


               Publikuar në : 15:15 - 14/05/19 |
el ida

Interpol Tirana ka ekstraduar sot nga Kosova Burim Haxhiollin, i cili është dënuar nga drejtësia shqiptare me 13 vite burg, për veprat penale të “Mashtrimit” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale” .

40-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi në vitin 2009 dhe 2010 në bashkëpunim me një shtetas tjetër kanë përfituar me anë të mashtrimit shuma të mëdha parash nga persona të ndryshëm në Shqipëri.

Më pas këto shuma parash i kanë transferuar nëpërmjet bankave të nivelit të dytë. /Opinion.al

Pas