Sport

Hysaj larg Napolit, Atletico Madridit gati të “rrëmbejë” shqiptarin


               Publikuar në : 22:45 - 22/06/19 |
Opi Nion

Duket se Elseid Hysaj po afrohet gjithmonë dhe më shumë me klubin e Atletico Madridit.

Skuadra më e interesuar është Atletico, që ka dërguar ofertën e parë prej 20 milionë euro për kartonin e Hysaj, tarifë vetëm 5 milionë më e vogël se ajo që kërkon Napoli.

Lajmi bëhet i ditur nga “Corriere dello Sport”. E përditshmja italiane shkuan se Los Colchoneros kanë ofruar rreth 20 milionë euro, nga 25 milionë që kërkojnë italianë.

Një çmimi që është shumë larg nga ai i kërkuar në fillim nga Napoli. Kërkesat e tij ishin që Hysaj do të largohet vetëm për shifrën e 30 milionë eurove, por bonuset të lidhura me performancën do i afroheshin kërkesave të tyre./ Opinion.al E.Xh.

Pas