Rajoni

Humbin jetën tre persona nga koronavirusi në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 27/06/20 |
Opi Nion

Tre persona kanë humbur jetën në Kosovë pasi ishin prekur nga koronavirusi. Sipas Klinikës Infektive  dy nga viktimat janë nga komuna e Prizrenit të moshës 78 dhe 57 vjeç dhe i treti nga Suhareka.

Njëri prej tyre ka ndërruar jetë gjatë mbrëmjes së djeshme dhe dy të tjerë në orët e para të mëngjesit. Raportohet se të tre personat kishin sëmundje bashkeshoqëruese. Aktualisht numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19, në Kosovë ka arritur në 47./Opinion.al

Pas