Sport

Humbën ndaj Francës/ Marokenët të pakënaqur nga arbitrimi, dërgojnë çështjen në FIFABëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:04 - 15/12/22 |
Opi Nion

Pas pakënaqësive për arbitrimin e Davide Orsatos në gjysmë-finalen mes Argjentinës dhe Kroacisë, edhe ndeshja mes Francës dhe Marokut u karakterizua nga disa episode të diskutueshme.

Siç raporton dhe “Footmercato”, Federata Marokene e Futbollit ka vendosur të denoncojë arbitrimin e Cesar Ramos, për “vendimet e tij të pakuptueshme” gjatë ndeshjes.

Episodi më i kontestuar ndodhi në pjesën e parë ku në zonën franceze, kur Theo Hernández u përplas qëllimshëm dhe “përplasi” në tokë anësorin, Sofiane Boufal.

Një ankesë formale tashmë është dërguar në FIFA, por padyshim që nuk pritet asnjë masë apo ndryshim.

Pas