Sport

Humbën derbin, trajneri i Partizanit: Pësuam një gol të pabesueshëm, u treguan fëmijëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:49 - 02/10/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme Partizani u mposht nga Tirana me rezultatin 0-2 , pas dy golave të shënuar nga Redon Xhixha, nga një në secilën pjesë.

Trajneri i Partizanit, Giovani Colella në intervistën e dhënë pas përfundimit të ndeshjes, është treguar kritik ndaj lojtarëve.

Colella tha se lojtarët nuk i bënë gjërat në mënyrën e duhur ndërsa shton se u treguan të brishtë dhe fëmijnorë.

Ndër të tjera trajneri shtoi se u kishte kërkuar lojtarëve të ishin agresivë në fushën e lojës dhe të sulmonin mbrojtjen e Tiranës gjatë gjithë kohës, gjë që sipas tij nuk u përmbush.

“Çfarë ka funksionuar ditën e sotme? Unë do të thoja asgjë bëmë një ndeshje shumë të mirë në pjesën e parë por Tirana na ndëshkoj dhe pastaj erdhi dhe i dyti. Unë nuk isha i bindur për lojtarët këtë ndeshje. Kërkova që ekipi të ishte agresiv dhe të sulmonte gjatë gjith ndeshjes për të sulmuar menjëherë mbrojten e Tiranës, por ato nuk e bënë jo vetëm këtë por asgjë nga çfarë thash unë.

Nuk e komentoj ndeshjen si 11 vs 11 pasi Tirana luajti për pjesën më të madhe me 10 lojtarë dhe loja ishte kjo. Është e vërtetë në qoftë së janë 1 apo 2 lojtarë kundër. Lojtari jonë e kishte mundësinë për të bërë ndërhyrjen por nuk e bërë, referohem Masangas. Portieri Rexhepi? Është një moment që do ta analizojmë me qetësi dhe është një ndeshje futbolli që mund të gabojnë Rexhepi por dhe të gjithë lojtarët e tjerë dhe për më tepër që është një ndeshje derbi. Ndoshta nuk i kamë dhënë gjërat ashtu siç duhet tek ekipi, u treguam të brishtë dhe fëmijnorë, ishtë çështje emocionale pasi u treguam kështu dhe në fushën e lojës. I bëmë gjërat jo në mënyrën e duhur”, tha trajneri./Opinion.al

Pas