-U tha në Opinion

Hoxha: Shqipëria ka më shumë të vdekur se sa të shtruar në gjendje kritike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:21 - 23/11/20 |
el ida

Analisti Artan Hoxha tha se Shqipëria dhe Ukraina janë të vetmet vende, që raportojnë shifra më të larta të të vdekurve krahasuar me numrin e personave të shtruar në spitale gjendje kritike.

“Shqipëria ka më shumë të vdekur se sa të shtruar në gjendje kritike. Si ka mundësi që na vdesin 17 dhe ke të deklaruar në gjendje kritike 16 vetë? Si ka mundësi që në vende të tjera të sëmurët rëndë janë më shumë se sa të vdekurit?”, tha Hoxha. /Opinion.al

Pas