-U tha në Opinion

Hoxha: Për çështjen e Gërdecit në SPAK po hetohet vetëm ish-ministri Mediu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:41 - 12/05/22 |
el ida

Gazetari Artan Hoxha tha në emisionin “Opinion” se lidhur me çështjen Gërdeci në hetim është vetëm ish-ministri Mediu, në cilësinë e të pandehurit, i cili po ndiqet në gjendje të lirë. Hoxha tha se për këtë çështje nuk ka persona të tjera në hetim.

“Mediu ndiqet në gjendje të lirë. Është marr në cilësinë e të pandehurit nën akuzën e shpërdorimti të detyrës për ngjarjet e Gërdecit. Deri tani kemi patur 2 herë shtyrje afatesh dhe me sa di ka patur edhe një shtyrje me afat 4 mujor. Por me çështjen Gëredeci është vetëm zoti Mediu dhe nuk ka persona të tjerë” shpreh Hoxha./Opinion.al

Pas