Kryesore

Horoskopi, 15 korrik 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:54 - 15/07/21 |
Opi Nion

Dashi

Mos i shpenzoni energjitė pėr ēėshtje tė ndryshme, por fokusohuni vetėm tek ato mė kryesoret. Nėse nuk vendosni prioritete, rrezikoni tė mos keni suksesin qė prisni.

Demi

Nėse takoni njerėz tė rinj tregohuni vetvetja, tė hapur dhe tė sinqertė, por mos tregoni mė shumė se ē’duhet rreth vetes. Ju duhet mė shumė kohė pėr ta bėrė njė gjė tė tillė.

Binjakėt

Do tė keni dėshirė tė hiqni dorė nga disa gjėra dhe tė shkoni nė njė ishull tė qetė pėr t’u relaksuar. Nuk rekomandohet njė gjė e tillė, por pėrkundrazi.

Gaforrja

Ėshtė dita e duhur pėr tė bėrė eksperimente, madje mund tė provoni edhe gjėra tė jashtėzakonshme. Mos kini frikė tė ecni pėrpara dhe t’i shmangeni rutinės sė pėrditshme.

Luani

Kjo ditė premton shumė fat. Madje ekziston mundėsia qė tė gjeni njė vend tė ri pune, prestigjioz dhe me tė ardhura mė tė larta.

Virgjėresha

Mos mendo kėtė tė enjte mė shumė pėr tė tjerėt sesa pėr veten tuaj. Ēėshtja kryesore pėr ju duhet tė jetė siguria dhe komoditeti nė shtėpi. Ėshtė dita e duhur pėr tė bėrė blerje tė ndryshme.

Peshorja

Njė lajm i mirė lidhur me karrierėn dhe financat tuaja ėshtė nė mbėrritje e sipėr. Mund t’ju rritet paga mujore ose tė zini njė pozicion tė ri pune.

Akrepi

Mblidhni forcat pėr tė ecur pėrpara, pasi ėshtė e vetmja mėnyrė pėr t’ia dalė mbanė. Pėr beqarėt e kėsaj shenje ėshtė dita e duhur pėr tė gjetur dashurinė e re.

Shigjetari

Nuk pritet tė keni ndonjė problem gjatė kėsaj dite. Pėrpjekjet tuaja tė shumta nė fusha tė ndryshe do tė sjellin rezultatet qė ju kėrkonit. Kushtojini mė shumė vėmendje familjes suaj.

Bricjapi

Nuk rekomandohet tė zhvilloni takime nė grupe tė mėdha. Mos hezitoni tė shprehni ēdo ide tuajėn, sado e ēuditshme mund tė duket. Shmangni komplimentet tradicionale.

Ujori

Bėni njė lėvizje kundrejt ėndrrave tuaja. Pėrdorni gjithė energjitė tuaja pėr ta arritur atė. Megjithatė ka gjasa qė nė kėtė drejtim t’ju ndihmojė edhe fati.

Peshqit

Dikush mund t’ju fusė nė njė kurth tė vogėl. Nuk ėshtė ēudi qė kjo t’ju vijė nga njė miku juaj i ngushtė apo gjysma juaj e zemrės. Megjithatė, kjo do tė zgjasė shumė pak.

Pas