Rajoni

Haradinaj: Armatosja e Serbisë nga Rusia e Kina, kërcënim për Kosovën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:12 - 04/11/19 |
Opi Nion

Ramush Haradinaj, kryeministri ende në detyrë i Kosovës, është shprehur se Rusia dhe Kina duhet të ndalojë armatosjen e Serbisë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Haradinaj shkruan në reagimin e tij se armatosja e Serbisë është kërcënim i drejtpërdrejtë për Kosovën, paqen e brishtë në rajon, si dhe perspektivën Euro-Atlantike.

“Armatosja e vazhdueshme e Serbisë me pajisje ushtarake nga Rusia dhe Kina (Pancirë, Sisteme të Mbrojtjes Ajrore, Dronë etj) është kërcënim i drejtpërdrejtë për Kosovën, paqen e brishtë në rajon, si dhe perspektivën Euro-Atlantike. Serbia duhet ta ndalë këtë çmenduri para se të bëhet vonë!”, shkruan Haradinaj./Opinion.al

Pas