InstaBIZ

Habit aktori:Covid-19 e mora nga gruaja e kryeministrit, kam edhe një foto


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:58 - 18/03/20 |
el ida

Aktori i njohur, Idris Elba, pohoi në Twitter se ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Por një ditë pas deklaratës shokuese, aktori britanik ka treguar edhe personin nga i cili është infektuar dhe ajo është pikërisht, gruaja e kryeministrit kanadez, Justin Trudeau.

47-vjeçari rrëfen se ata janë takuar më 4 mars në Ëembley të Londrës, gjatë një eventi bamirësie. Ai ka treguar dhe një foto të atij takimi, ku midis tyre ndodhet edhe një personazh tjetër shumë i njohur, kampioni i botës të Formula 1 Leëis Hamilton.

Më tej, Elba deklaroi se është i shqetësuar për infektimin e tij, duke qenë se ka prej vitesh probleme me astmën.

“ Kam jetuar pothuajse gjatë gjithë jetës time, me probleme në frymëmarrje dhe me astmën. Koronavirusi nuk ishte diçka që do të duhet ta merrja në këtë situatë. Më shqetëson fakti që gjendja ime mund të ndryshojë për keq shumë shpejt”, u shpreh ai./Opinion.al

Pas