Bota

Greqia raporton 916 raste pozitive dhe 96 vdekje nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 18/12/20 |
Semiljana Azizi

Greqia ka raportuar gjatë 24 orëve të fundit  916 raste pozitive me koronavirus.

Sipas raportimeve nag autoritetet mjekësore, bëhet me dije se numri total i rasteve pozitive ka shkuar 129584, nga të cilat 52.5% prej tyre janë burra.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë  gjithashtu se në orët e fundit janë konfirmuar 96 persona që kanë humbur betejën me virusin. Numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 4044 persona të vdekur.

Ndërkaq, 527 pacientë po trajtohen në terapi intesive.

Mosha e tyre mesatare është 67 vjeç. 160 (30.4%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. 77.6% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje bakëshoqëruese ose janë të moshës mbi 70 vjeç. /Opinion.al

Pas