Rajoni

Greqi/ Mbi 6200 raste të reja dhe 89 viktima nga COVID gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:43 - 02/12/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuat  për 6260 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 951.351.

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 93 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2767 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 89 qytetarë si pasojë e Covid. Ndërsa që nga fillimi i pandemisë numri i të vdekurve ka shkuar në 18,325. Numri i pacientëve që po trajtohen në terapi intensive është 704.

Pas