Rajoni

Greqi, 33 viktima dhe rreth 2 mijë raste me Covid-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:44 - 22/08/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë regjistruar 1, 948 raste me koronavirus.

Në Atikë u raportuan 444 të prekur, 191 në Selanik dhe 170 në Kretë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 33 persona kanë humbur jetën, ndërsa 318 pacientë ndodhen të intubuar.

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid ka arritur në 559, 186 persona, 51,1% e tyre janë burra.

Ndërsa që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 13, 384 persona, 95.2% e të cilëve me sëmundje shoqëruese dhe që i përkisnin grupmoshës mbi 70-vjeç.

Pas