Kronikë

Grabiti shtëpinë e kushëririt,kapet nga policia 25-vjeçari dhe dy të mitur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:19 - 04/12/19 |
Opi Nion

Të tre këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vjedhur banesën Xh. Q., ku kanë mundur të marrin një shumë parash prej 2 milionë lekë të reja.

Sipas informacioneve, 25-vjeçari A. Q. Rezulton se është kushëriri i pronarit të banesës së grabitur. Tre personat e përfshirë në grabitjen e banesës, janë banues në Kamëz, ndërsa kapja e tyre u bë në kuadër të operacionit të koduar “Cousins”.

Njoftimi i policisë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Cousins” i ndjekur me metoda proaktive.

Opracioni për zbardhjen e vjedhjes të ndodhur më datë 06 nëntor 2019, ku në banesën e shtetasit Xh. Q., u vodhën 2 milionë lekë të reja.

Vihet në pranga një shtetas dhe dy të tjerë procedohen në gjëndje të lirë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.5, finalizuan me metoda proaktive operacionin policor të koduar “Cousins” në kuadër të të cilit u arrestua shtetasi:

– A. Q., 25 vjeç, banues në Kamëz (kushëri i pronarit të banesës së vjedhur, shtetasit Xh. Q.,).

Si dhe u proceduan në gjëndje të lirë shtetasit:

– G. Q., 15 vjeç,  dhe A. Q., 14 vjeçe, banuese në Kamëz

Nga tërësia e veprimeve hetimore dhe procedurale të kryera ka rezultuar se në datë 11 nëntor 2016, këta tre shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vjedhur banesën e shtetasit Xh. Q., ku kanë marrë 2 milionë lekë të reja.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim”./Opinion.al

Pas