Aktualitet

Goditën me grusht ish-shefin e komisariati në Dibër, në hetim dy personaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:33 - 18/11/22 |
Opi Nion

Dy persona janë vënë nën hetim nga policia e shtetit, pasi kanë goditur me grusht ish-shefin e komisariatit të policisë së Dibrës Robert Agën.

Mësohet se janë vënë në pranga Bekim Agolli dhe Robin Murrja. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 12:00 në qytetin e Peshkopisë.

Agolli dhe Murrja akuzohen për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje”, për  shtetasit B.A., 30 vjeç; R.M., 40 vjeç, banues në Dibër. Këta shtetas me datë 17.11.2022, rreth orës 12.⁰⁰,  në qytetin e Peshkopisë , për motive të dobëta kanë goditur me grusht shtetasin R.A., 59 vjeç, banues në Tiranë. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.’- njofton policia.

Pas