Aktualitet

Gjykata rrëzon kallëzimin e LSI ndaj ministres, Shehaj: Skandaloze


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:01 - 27/05/22 |
Opi Nion

Nënkryetarja e LSI Brisida Shehaj ka reaguar pas vendimit të gjykatës së Tiranës, që ka rrëzuar ankimimin e kësaj force politike, lidhur me mosfillimin e procedimit penal për ministren Delina Ibrahimaj, nga ana e prokurorisë së Tiranës.

Në reagimin e saj, Shehaj bën publik vendimin e gjykatës, ndërsa shprehet se ky është një vendim skandaloz.

Kujtojmë se kallëzimi i LSI ndaj Ministres Ibrahaimaj për shpërdorim detyre dhe ushtrim të ndikimi të paligjshëm, i referohet kohës kur kjo e fundit ka qenë Drejtoreshë e Përgjithshme e Tatimeve.

Reagimi i plotë i Shehajt

SKANDAL!

Lexoini mirë këta dy emra sepse këta janë fytyra e re e drejtesisë së re.

Nga ky moment per te gjithe ju qe keni aksionet e bllokuara në QKB për detyrime tatimore ose jo mund t’i shisni ato pa asnjë problem të hani dhe lekët gëzuar sepse detyrimi sipas këtyre i mbetet NIPTIT dhe shteti me gisht në gojë.

Biles biles me ketë vendim ju këshilloj të padisni penalisht çdo drejtor të tatimeve që ju ka vendosur bllokimin e aksioneve.

M.q.s këta marrin këto vendime pa menduar pasojat që ka nga pas.

N.q.s ju duhen si vendime pa problem se ua vë une në dispozicion.

Vidheni shtetin thonë këta se ligji ua lejon.

ORE A JENI NE TEREZI SE SHKATERRUAT KETE VEND JU ME KETO VENDIME SKANDALOZE!!!!!!

TURP/Opinion.al

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pas