Aktualitet

Gjykata i refuzon dorëheqjen për gjykimin e statusit të PD,Zhukri:Kam konflikt…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:39 - 22/12/21 |
Opi Nion

Gjykata ka refuzuar dorëheqjen e dorëzuar nga gjyqtarit Agron Zhukri, i cili do të shqyrtonte çështjen e statusit e dorëzuar nga Komisioni i Rithemelimit të PD.

Sipas “News24”, Zhukri ka kërkuar të hiqte dorë nga shqyrtimi i statusit të PD, i ndryshuar dhe miratuar në Kuvendin e 11 dhjetorit që u thirr nga ish-kryeministr Sali Berisha.

Mësohet se ai e ka argumentuar kërkesën e tij të dorëheqjes me arsyen se bashkëshortja e tij ka punuar me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Administratori i studios Kaso është vëllai Ivi Kasos. Në 2018 kam hequr dorë nga çështja Rama-Berisha, kjo pasi më herët gruaja ime ka punuar me Berishën”,-mësohet se ka thënë Zhukri.

Pas