Kronikë

Gjykata e Lartë rrëzon Fatos TushenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:18 - 08/02/22 |
Opi Nion

Gjykata e Lartë  ka rrëzuar rekursin e bërë nga ish-kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos Tushe dhe vartësit e tij.

Trupa gjykuese rrëzuan kërkesat për ndryshim të masave të sigurisë edhe për nën hetim Flamur Peqini, Gazmend Çela, Bektash Nexha, Bujar Murati.

Ata kishin bërë rekurs kundër vendimit të Gjykatës së Posacme të Apelit që vendosi që t’i linte në qeli. Fatos Tushe u arrestua më 6 Korrik, me 10 ish-vartësit e tij, pasi dyshohet se kanë abuzuar me një tender me vlerë rreth 23 mln lekë për rehabilitimin e një kanali ujitës në fshatrat Bishqethëm dhe Bitaj.

Pas