Kronikë

Gjermani/Shqiptari vret fqinjin ukrainas, policia vendase:Humbi jetën si pasojë e sulmeveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:36 - 14/10/22 |
Opi Nion

Një 39-vjeçar shqiptar ka sulmuar fqinjin e tij në Gjermani. Ukrainasi ndërroi jetë si pasojë e sulmeve të shumta. Mediat gjermane raportojnë se ngjarja ka ndodhur në një pallat në rrugën Robert-Koch-Strasse në Eberswalde.

Në një deklaratë të përbashkët për shtyp zyra e prokurorit publik në Frankfurt (Oder) dhe departamenti i policisë në Lindje bënë me dije se i dyshuari u arrestua pranë vendit të krimit dhe u soll para gjykatës në Eberswalde dje.

Shqiptari identiteti i të cilit nuk dihet ende nuk e pranon akuzën. Ndaj tij u lëshua një urdhër arresti për vrasje nga pakujdesia. Hetimet për rrethanat e krimit po vijojnë ende.

Pas