Aktualitet

“Gëzuar 29 Nëntorin”, Rama uron ditën e Çlirimit me pamjet e “Rrugës së Arbërit”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 29/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur t’i uroj ndryshe qytetarët shqiptarë për 29 nëntorin, datë e cila shënon 77-vjetorin e çlirimit.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në  “Facebook”, Rama ka njofton hapjen e Rrugës së Arbrit.

Kryeministri tha disa javë më paprë se më 29 nëntor do të hapet Rruga e Arbrit dhe do të jetë e aksesueshme për të gjithë.

Ndërsa ministrja Belinda Balluku deklaroi të shtunën, se rruga do të hapet në mënyrë të pjesshme, ndërsa shtoi se vepra e plotë pritet të përfundojë në pranverë.

 

Pas