Aktualitet

Fushë-Krujë/Rama batuta me biznesmenin: Ule pak barkun, po pate vullnet…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:38 - 19/10/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka vizituar një pikë grumbullimi të fruta-perimeve në Fushë-Krujë, biznes që ka përfituar nga programi i AZHBR-së.

Gjatë vizitës, kryeministri shkëmbeu batuta me punonjësit, por dhe me pronarin e kësaj sipërmarrje.

PJESË NGA BASHKËBISEDIMI

Rama-punonjësve: Ju paguan mirë ky mo?

Punonjëset: Po shumë mirë

Biznesmeni: 350 mijë lekë

Rama: Duhet t’ua rrisësh pak se po të shtohet puna.

Biznesmeni: Patjetër që po. Ju faleminderit juve për ndihmën

Rama: Shyqyr që po shtohen ata që jo vetëm mund të punosh në Shqipëri, por kur ke vullnet dhe pasion, këtu bën çudira. këtu jetohet më mirë, se atje ça do bësh ti?! (Jashtë). Të uroj shëndet, ule pak këtë ( I bie me dorë tek barku)/ Opinion.al

Pas