Aktualitet

Fushë-Krujë/ I shtrirë në tokë, arrestohet 38-vjeçari me 3 emra. Çfarë iu gjetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:37 - 04/09/22 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka zhvilluar kontrolle të befasishme për kapjen e personave në kërkim, atyre që qarkullojnë me lëndë narkotike apo me armë zjarri.

Kontrollet u përqendruan në të gjitha qarqet e vendit dhe gjatë tyre u angazhuan Forcat Operacionale dhe ato Shqiponja të DVP-ve, si dhe FNSH-të Tiranë, Fier e Shkodër.

Policia bën me dije se si rezultat i kontrolleve është arrestuar në Fushë Krujë një 38-vjeçar me precedentë të theksuar kriminal në fushën e krimeve kundër personit dhe armëmbajtes pa leje, i cili qarkullonte me armë zjarri pistoletë me mulli dhe municion luftarak. Në prangat e policisë ka rënë edhe një 33-vjeçar që transportonte personin që kishte armë zjarri me vete.

Bëhet fjalë për Leonard Gjeli alias L. M. alias L. N., 38 vjeç, banues në Kurbin dhe Xh. Ç., 28 vjec, banues në Luz, Fushë Krujë.

Ndërsa në Shkodër është arrestuar një 33-vjeçar që qarkullonte me armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak, me automjet.

Policia bën me dije bëhet fjalë për S. M., 33 vjeç, banues në Shkodër,

Gjithashtu, gjatë kontrolleve të befasishme në të gjithë vendin, janë shoqëruar dhjetëra persona me precedentë kriminal për verifikim.

 

Pas