Aktualitet

Francë/ Nëna e kamikazit: Im bir ishte i stresuar, nuk donte të vriste njeri  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:19 - 16/11/15 |
b.f

Ibrahim Abdeslam, 31 vjeç u hodh në erë jashtë kafenesë Comptoir Voltaire, pranë teatrit Bataclan, ndërsa i vëllai  Mohamed Abdeslam, një ish-punonjës i këshillit u arrestua në perëndim të Brukselit.

Policia e hujmbi mundësinë për të ndaluar edhe vëllain e tyre të tretë Salah, teksa u pyet duke kaluar kufirin për në Blegjikë. Ai është tashmë në ndjekje ndërkombëtare.

Sot nëna e tyre e mbrojti Ibrahimin, duke pohuar se xhaketën shpërthyese ai mund ta  ketë perdorur aksidentalisht dhe se mund ta ketë kryer sulmin, ngaqë ishte i stresuar.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas