Aktualitet

Francë, ndalohet imami i lidhur me terroristët 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:58 - 24/11/15 |
b.f

Një numër i madhe forcash policore kanë hyrë në shtëpinë e të asahtuquajturit “emiri i bardh딑 i Artagat. Olivier Corel është ndaluar nha policia dhe është i dyshuar si imami 69-vjeçar,  frymëzues i Mohamed Merah, që vrau 7 vetë në Tuluz në vitin  2012.

Corel mendohet të jetë i afërt edhe me Fabien Clain, një muslamina francez i konvertuar, i cili është identifikuar si  zëri i Shtetit Islamik.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas