Aktualitet

Franca do të mbyllë disa xhami


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 16/11/15 |
b.f

PARIS- Ministri i Brendshëm i Francës, Bernard Cazeneuve ka deklaruar se ka filluar plani për mbylljen e disa xhamive ku persona të caktuar predikojnë dhe bëjnë thirrje për dhunë.

Deklarata u bë në televizionin “France 2”, gjatë ditës së diel.

“Nuk e shikoj gjendjen e jashtëzakonshme vetëm si luftë për të sulmuar predikuesit e urrejtjes, por gjendja e jashtëzakonshme duhet të na lejojë të jemi më të shpejtë”, theksoi ai.  

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas