Kronikë

FOTO/ Vrasja në Tropojë për konflikte pronësie, autori është zjarrfikës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 04/09/21 |
Opi Nion

Detaje të reja janë zbardhur nga ekzekutimi i ndodhur ditën e sotme në Tropojë.

Bëhet me dije se autori i vrasjes Altin Ismajlisufaj rezulton se është një zjarrfikës. Fotoja e tij është siguruar nga Opinion.al.

Dyshohet sipas News24 se autori Ismajlisufaj dhe viktima Isat Goçaj kishin konflikte pronësie që çuan në vrasjen me armë zjarri.

Kujtojmë se autori është arrestuar nga Policia pak minuta pas vrasjes së bashkëfshatarit të tij  në fshatin Çerem ku banonin të dy. Gjithashtu është bërë e mundur dhe sekuestrimi i armës së zjarrit tip pistoletë./Opinion.al

Pas