Kronikë

Foto nga aksidenti ku humbën jetën dy të rinjtëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:17 - 20/08/22 |
Opi Nion

Pamje të rëndë nga vendi ku ndodhi aksiddenti që u mori jetën dy të rinjve në aksin Milot- Tuneli i Kalimashit. Sikurse shihet nga imazhet mbrojtësja metalike e rrugës e ka përshkuar mjetin tejpërtej, ndërsa drejtuesi i mjetit duket se ka humbur kontrollin duke dalë jashtë rrugës. Viktimat e aksidentit janë Denis Gjeta 30 vjeç dhe Marius Çeça 31 vjeç nga Tirana, të cilët ishin pasagjerë në mjetin e 35-vjeçarit Marsel Busho që mbeti i plagosur. “Rreth orës 02:30, në aksin rrugor “Milot – Tuneli Kalimashit”, në vendin e quajtur “Vau Shkjeze”, Rrubik, ka ndodhur një aksident automobilistik.

Shtetasi M.B. duke udhëtuar në këtë aks rrugor me automjet, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij, ku mjeti është përplasur me mbrojtëset metalike anësore të rrugës. Për pasojë kanë humbur jetën dy pasagjerët që ndodheshin në mjet, konkretisht shtetasit M.Ç. 31 vjeç, dhe D.Gj. 30 vjeç, banues në Tiranë, ndërsa drejtuesi i mjetit shtetasi M.B. 35 vjeç, ndodhet në Spitalin e Traumes Tiranë, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor vazhdon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas