Aktualitet

Foto/ I vetëm duke bërë stërvitje, Lefter Koka në paraburgimin 313


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:29 - 22/12/21 |
Opi Nion

Ish-ministri, Lefter Koka, tashmë i arrestuar nga SPAK për çështjen e Inceneratorëve, po qëndron në qelitë e paraburgimit të 313-ës.

Lapsi.al ka siguruar disa foto nga paraburgimi në Tiranë. Ish-Ministri i Mjedisit shfaqet duke bërë ushtrime gjimnastikore i vetëm në ambjentet e ajrimit.

Koka akuzohet se ka marrë ryshfet 3.7 milion euro për inceneratorin e Elbasanit. Burime nga burgu 313 për Lapsi.al se Koka është një i burgosur model dhe ka krijuar një marrëdhënie të mirë me gardianët.

Sipas ligjit, një ditë në paraburgim llogaritet si një ditë e gjysëm e ditëve të dënimit definitiv.

Ndërkohë në kërkim për të njëjtën çështje janë edhe administratorët e kompanive Klodian Zoto e Stela Gugallja./Opinion.al

Pas