Sport

Foto/ 3 klubet me fanellat më të shitura në botë/ Habit kryesuesi i listës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:32 - 18/10/16 |
root

Të ardhurat nga shitja e fanellave të përvitshme padyshim që janë një pjesë e mirë e të ardhurave të klubeve të futbollit. Por cilat janë skuadrat që mesa duke kanë fansat më të pasur?

Manchester United është klubi me numrin më të madh të fanellave të shitura, para Real Madridit dhe Barcelonës.

“Goal.com” ka publikuar renditjen e skuadrave me numrin më të madh të fanellave të shitura”.

  1. Barcelona

La Liga

Fanella të shitura: 1,278,000

  1. Real Madrid

La Liga

Fanella të shitura: 1,165,000

  1. Manchester United

Premier League

Fanella të shitura: 1,750,000

mu

Pas