-Jetë dhe Stil

Forma e hundës ju përcakton saktë personalitetin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 15/09/18 |
b.f

Natyrisht nuk mund të përcaktoni gjithçka rreth një personi nga paraqitja e tij, por ne mund të provojmë diçka të thjeshtë.

Forma, madhësia dhe struktura e hundës së një personi tregon shumë gjëra në lidhje me personalitetin e tij.

Gjeni formën tuaj në foto dhe shikoni shpjegimin.

1. Ju jeni kurioz dhe ju pëlqen të investigoni. Jeni optimist dhe kujdeseni për të tjerët. Gjithashtu jeni të shoqërueshëm dhe gjithmonë gjeni zgjidhje për problemet.

2. Ju jeni një person i rezervuar dhe nuk dëshironi të jeni në qendër të vëmendjes. Jeni praktik dhe i besueshëm, por nuk mund të flisni hapur për ndjenjat tuaja.

3. Ju keni imagjinatë dhe nuk jeni egoist. Luftoni për atë që besoni dhe ndërmerrni rreziqe për të arritur qëllimet tuaja.

4. Jeni të zgjuar, të përkushtuar për punën tënde dhe një talent në organizatë.

5. Ju jeni spontan dhe vendosni shpejt. Jeni inteligjent dhe nuk ndaleni derisa të fitoni atë që dëshironi.

6. Ju keni një karakter të fortë. Jeni pasionantë dhe me temperament. Problemi i vetëm është që zemëroheni shpejt.

7. Jeni bujar dhe gati për të ndihmuar njerëzit përreth jush. Ju mund të jeni të ndjeshëm ndaj lëndoheni lehtësisht.

8. Ju jeni të përkushtuar ndaj asaj që bëni. Ju jeni një mik i mirë dhe një partner i mirë dhe gjithmonë dëgjoni atë që të tjerët kanë për të thënë. Ju jeni realist.

Pas