Bota

Forcat ruse hyjnë në qytetin jugor të Ukrainës, Kherson


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:35 - 01/03/22 |
Opi Nion

Ministria e brendshme e Ukrainës deklaron se forcat ruse kanë hyrë në qytetin jugor të Ukrainës.

Ukraina ende kontrollon ndërtesën e administratës së qytetit, tha në televizion këshilltari i ministrisë së brendshme të Ukrainës, Vadym Denysenko.

Pavarësht sulmeve ruse, Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka dekalruar se qytetarët dhe ushtarët do të vijojnë të rezistojnë. Zelensky  i kërkoi faktorit ndërkombëtar që vendosin sanksione më forta ndaj Rusisë./ Opinion.al

Pas