Kryesore

Florian Marku mbron titullin kampion, fiton me “knock out” përballë britanikut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 02/04/22 |
Opi Nion

Boksieri shqiptar Florian Marku ka arritur të mposhtë kundërshtarin e tij britanik, Chris Jenkins duke fitur me “knock out” ne raundin  e katert, në ndeshjen për të mbrojtur titullin e tij IBF International për kategorinë e peshave të lehta.

Ai ka ofruar një performancë të shkëlqyer dhe ëshë shpallur fituesi i ndeshjes./Opinion.al

Pas