Aktualitet

Flet Drejtori i Maternitetit: 32-vjeçarja nuk ka shfaqur probleme të shëndetit mendorBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:21 - 07/01/23 |
Opi Nion

Drejtori i Maternitetit të Shkodrës Senad Halluni, ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë, ku një grua 32-vjeçare hodhi foshnjën e sapolindur në ujërat e lumit Kir.  Ai tha se gruaja kishte patur lindje normale, por ka refuzuar regjistrimin e atësisë së fëmijës  duke kërkuar dorëzimin në shtëpinë e foshnjës.

“32-vjeçarja ka ardhur për lindje me 30 dhjetor. Ka qenë lindja e parë. Janë kryer të gjitha proçedurat.

Zonja ka refuzuar regjistrimin e atësisë së fëmijës. Ka pasur lindje normale me 30. Zonja ka kërkuar dorëzimin në shtëpinë e foshnjës. Kemi njoftuar drejtorinë e shtëpisë së foshnjës për proçedurat. Zonja ka punuar në një ndërmarrje këpucësh.

Me datë 4 kemi kryer proçedurat për tu transferuar në shtëpinë e foshnjës, ajo ka refuzuar më pas. Ka nënshkruar që merr përsipër marrjen e foshnjës. Ajo nuk ka shfaqur probleme të shëndetit mendor. 32-vjeçarja rezulton se është e vetme dhe banon në Golem”, ka deklaruar ai./Opinion.al

Pas