Aktualitet

Firmoset marrëveshja e njohjes së patentave shqiptare në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:31 - 18/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme mbylljen e marrëveshjes së njohjes së patentave shqiptare në Itali.

Përmes një statusi në “Facebook”, Rama thotë se tashmë procedura është firmosur mes ministres së Jashtme, Olta Xhaçka dhe ambasadorit Fabrizio Buçi.

“Ja edhe siglimi përfundimtar që mbyll krejt procedurën e gjatë për lejet e drejtimit në Itali, për merakun a të gjithëve ju që qarkulloni me makinë matanë detit, e herë tjetër mos e harroni, unë them atë që bëj dhe bëj atë që them. Përqafime”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas