Politikë

Financimi rus/Berisha: Rama s’bëri hetim të plotë,mendonte si të kapte peng opozitënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:03 - 14/09/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë demokratike, Sali Berisha gjatë bashkëbisedimit me intelektualët në Shijak ka komentuar dhe lajmin e publikuar nga Zëri i Amerikës, në të cilin thuhej se PD kishte marrë  500 mijë dollarë nga Rusia në vitin 2017.

Berisha tha se Partia Demokratike ka qenë futur në labirinte si në filmat e mafias, ndërsa shtoi se kryeministri Rama nuk bëri hetim të plotë pasi sipas tij mendonte si të kapte peng opozitën. Duke mbajtur peng opozitë, sipas Berishës, kryeministri Rama do të qëndronte në pushtet.

“Lexuat sot se në ç’labirinte ishim futur ne si PD, si në filmat e mafias dhe ai nuk bënte hetim të plotë por mendonte si të kapte peng opozitën. Se me një opozitë të marrë peng ai vijonte pafundësisht. Kohët kanë ndryshuar. Ka një vetëdije të madhe tek qytetarët se ai është armik i lirive të tyre. Realisht hajdut që historia jonë nuk e ka parë kurrë. Armik i demokracisë. Ndaj është mision i madh për ju e çdo qytetar e demokrat të bëjmë gjithçka për rrëzimin e tij. Nuk i vijmë në pushtet me dhunë kurrë. Por vijmë me votën e lirë”, tha Berisha.

 

 

Pas