Te Fundit

Fier, kapen grabitësit e kambistit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:00 - 19/10/15 |
b.f

FIER- Policia ka zbardhur grabitjen me armë të kambistit Artur Çepele të premten e javës së kaluar në Fier. Është vënë në pranga njëri nga autorët dhe bashkëpunëtori. Shtetasi Kreshnik Berisha 34-vjeç lindur dhe banues në Tiranë është autori i dyshuar i ngjares, sipas policisë. Ndërsa bashkëpunëtori është Dritëro Lajthia, 43-vjeç. Policia thotë se një nga autorët e grabitjes ende nuk është arrestuar. Dëshmitë e dy të arrestuarve janë të rëndësishme për hetimin,pasi shpresohet të identifikohen dhe bashkëpunëtorët e tjerë në këtë ngjarje. Ditën e premte dy persona të maskur sulmuan kambistin Artur Çepele sapo zbriti nga një furgon dhe po merrte makinën e tij, në rrugën Fier – Mbrostar. Ata e kishin pritur që të kthehej nga Tirana ku Çepele kishte këmbyer një sasi eurosh në lekë. Sapo iu drejtua makinës së tij, që e kishte lënë në parking, personat e maskuar e kanosën me armë dhe i morën çantën me 8 milionë lekë dhe me pas u larguan nga vendngjarja.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas