Aktualitet

Fermerët e Devollit nisin protestën: Ne kemi falimentuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 13/03/22 |
Opi Nion

Fermerët e Devollit, po protestojnë ditën e sotme përballë drejtorisë së bujqësisë në hyrje të qytetit.

Fermerët po zhvillojnë një protestë paqësore, ndërsa kërkojnë uljen e çmimit të naftës, çmimeve të produkteve të tjera ushqimore si dhe uljen e çmimit të plehrave kimike.

Njëri prej tyre është shprehur se ata kanë falimentuar.

“Protestat tona janë të qarta nuk është dita e parë është dita e shumtë. Me ato përgjigje që po jep Rama nuk është zgjidhje. Është gënjeshtër e mashtrim. Nafta është kryesorja. Është germa A e jona që ne pa të s’e mësojmë dot atë ligjin që venë ata. Ne kemi falimentuar. Ne i mbollëm tokat dhe s’i shërbejmë dot tani. Do shkojmë t’i korrim dhe si t’i hedhësh dhe ta shesësh atë prodhim”,- u shpreh një fermer.

Pas