Sport

“Ëndrra vdiq, por ne ngrihemi”, videoja që po përlot tifozët e Ajax


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 09/05/19 |
Opi Nion

Ajax eliminoi nga UEFA Champions League, skuadra si Real Madrid dhe Juventus, por në fund u ndalën nga Tottenham Hotspur.

Holandezët nuk mund të shkonin në finale pas përmbysjes së Tottenham mbrëmjen e djeshme, ku heroi i ndeshjes ishte padyshim Lucas Moura i cili shënoi tre gola.

Eliminimi i Ajax i la vendin një finaleje totalisht angleze e cila do të luhet mes Liverpool-it dhe Tottanhamin.

Ndërkohë, një video po qarkullon në rrjetet sociale, ku shfaqet lojtarët e skuadrës holandeze teksa luftojnë për të shkuar në finalen e madhe të “Wanda Metropolitano”.

 “Kështu, kjo ishte… ëndrra vdiq. U shkatërrua në momentin final. Ne ishim shumë pranë, vetëm disa sekonda larg fitores, vetëm pak sekonda nga fitorja e madhe. Udhëtimi jonë është i gjatë. Udhëtimi ynë është i egër, Por mbi të gjitha udhëtimi ynë ishte historik. Ne i treguam botës se çfarë mund të bëjmë. Kjo është ajo që bëjmë. Kjo është ajo që duam. Kjo është ajo që jemi. Duke i dhënë ëndrrave besim. Sot jemi të mërzitur, sot qajmë. Por ne do të shkëlqejmë. Të shkëlqejmë siç bëjmë gjithmonë. Ne luftojmë sikur ta kemi përmbyllur të gjithë sezonin. Ne luftojmë për lavdi. Ne luftojmë, sepse kjo është ajo çka ne bëjmë. Sepse sezoni jonë nuk ka mbaruar. Kokën lart, gjoksin ngritur.”/ Opinion.al E.Xh.

Pas